Nasza grota jest wierną kopią oryginalnej groty bocheńskiej.
Do jej zbudowania użyto ponad 15 ton soli.Grota Solna z Bochni to przestronna komora w formie chodnika bocheńskiej kopalni z przełomu XVIII i XIX wieku. Do jej wykonania zużyto ponad 15 ton brył soli kamiennej oraz drewnianych żywicznych bali, służących jako obudowa wzorowana na ciesiołce górniczej. Kopalnia soli w Bochni jest jedną z najstarszych i najcenniejszych kopalń soli w Europie, czynna nieprzerwanie od 1248 roku. Na gromadzonej od wieków wiedzy i doświadczeniu w leczeniu solą opierają się także groty solne oraz bocheńskie sanktuarium. Współcześnie prowadzone obserwacje kliniczne także wykazały zdumiewającą skuteczność oddziaływania soli w leczeniu i terapii: astmy oskrzelowej, alergii i alergicznych zmian skóry, stanów zapalnych nosa i zatok, chorób górnych i dolnych dróg oddechowych.


O leczniczych właściwościach dających także poczucie relaksu i odprężenia, decyduje przede wszystkim czystość mikrobiologiczna, wysokie wysycenie areozolu kryształkami chlorku sodu oraz wysoka wilgotność (ok. 70%). Utrzymywany jest również stały poziom temperatury(16st - 18stC). Ściany solne groty są źródłem tworzenia się aerozolu charakteryzującego się wysoką zawartością kryształków soli i makroelementów takich jak wapń, magnez mangan i inne. Dzięki nim samo przebywanie w bocheńskich grotach solnych ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki - fakt ten poparty został badaniami naukowymi. Ponadto, wysoki komfort przebywania we wnętrzu groty oraz związane z tym doznania estetyczne zapewniają również specjalne systemy klimatyzacyjne oraz profesjonalny system nagłośnienia i oświetlenia, działający w oparciu o zasady muzyko i światłoterapii. Dzięki temu, seanse relaksacyjne w grotach mają istotny wpływ na kondycję poprzez: poczucie głębokiego odprężenia i relaksu, podniesienie odporności na stres i zmęczenie, zregenerowanie sił psychicznych i witalnych oraz poprawę wydajności i efektywności intelektualnej.
 

Nasi goście mogą również aktywnie spędzić czas i skorzystać z rewelacyjnego wynalazku, jakim jest bieżnia podciśnieniowa. Urządzenie marki Vacu Well jest to specjalistyczna maszyna łącząca zalety wysiłku fizycznego i działania podciśnienia. Bieżnia umieszczona jest w szczelnej kapsule sięgającej powyżej bioder. W wyniku wykonywanego ruchu na bieżni i panującym w kapsule podciśnieniu dochodzi do polepszenia krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej w miejscach, gdzie z natury kobiet odkładają się większe ilości tłuszczu: uda, pośladki, talia, brzuch. Maszyna wpływa wybitnie na wzrost przemiany materii, eliminację celulitu, spadek wagi ciała, poprawę sylwetki ciała i korzystne samopoczucie. W trakcie aktywnego ćwiczenia wzrasta również wchłanianie chlorku sodu.


 

© Copyright 2018